Model Context Protocol (1.2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Configure
bn: কনফিগার

en: About
bn: সম্পর্কে
