Model Context Protocol (1.2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Development
fr: Développement

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Configure
fr: Configurer

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Plain Text
fr: Texte brut

en: Display Name
fr: Nom d'affichage

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Authentication
fr: Authentification

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Copy
fr: Copier

en: Allowed Roles
fr: Rôles autorisés

en: About
fr: À propos

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Tool name
fr: Nom de l'outil
