Model Context Protocol (1.2.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Custom
ku: درووستکراو

en: About
ku: دەربارە
