Model Context Protocol (1.2.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Name
mr: नाव
