Model Context Protocol (1.2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Configure
pt: Configurar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Display Name
pt: Nome da Exibição

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Copy
pt: Copiar

en: Description:
pt: Descrição:

en: Allowed Roles
pt: Papéis de usuários permitidos

en: About
pt: Sobre

en: Allowed roles
pt: Papéis permitidos

en: Token Key
pt: Chave
