Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to am translation catalogue (14 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Development
am: ልማት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Configure
am: ውቀር

en: Custom
am: ብጁ

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ
