Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Development
ast: Desendolcu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Name
ast: Nome

en: Configure
ast: Configurar

en: Custom
ast: Personalizáu
