Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to bo translation catalogue (17 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Name
bo: མིང

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Authentication
bo: ཐོབ་ཐང་ར་སྤྲོད

en: Output format
bo: ཐོན་འབྲས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Copy
bo: འདྲ་བཤུས

en: About
bo: གསལ་བཤད
