Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Secret key
eu: Giltza sekretua

en: Copy
eu: Kopiatu

en: About
eu: (r)i buruz
