Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Copy
fa: کپی

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Description:
fa: توضیحات:

en: About
fa: درباره
