Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Edit
is: Broyt

en: Name
is: Navn

en: Configure
is: Samanset

en: Custom
is: Sergjørt

en: About
is: Um
