Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Name
id: Nama

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Custom
id: Tersuai

en: Role ID
id: ID peran

en: Display Name
id: Nama tampilan

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Output format
id: Format keluaran

en: Copy
id: Salin

en: Plugins
id: Plugin

en: About
id: Tentang
