Model Context Protocol (1.2.0-rc1) - en to is translation catalogue (14 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Development
is: Þróun

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Configure
is: Stilla

en: Custom
is: Sérsniðið

en: About
is: Um
