Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Name
ca: Nom

en: Configure
ca: Configura

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Role ID
ca: ID del rol

en: Display Name
ca: Nom a mostrar

en: Clear
ca: Neteja

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Copy
ca: Copia

en: Plugins
ca: Connectors

en: About
ca: Detalls

en: Allowed roles
ca: Rols permesos
