Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Name
el: Όνομα

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Plain Text
el: Απλό κείμενο

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: About
el: Περί
