Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Configure
hu: Beállít

en: Custom
hu: Egyéni

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Display Name
hu: Megjelenített név

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: Clear
hu: Törlés

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Copy
hu: Másolás

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Description:
hu: Leírás:

en: About
hu: Leírás

en: Allowed roles
hu: Engedélyezett szerepkörök
