Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Plain Text
kn: ಸರಳ ಪಠ್ಯ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Plugins
kn: ಪ್ಲಗ್‌ಇನ್‌ಗಳು

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: About
kn: ಕುರಿತು
