Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to ps translation catalogue (14 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Name
ps: نوم

en: Configure
ps: سازول

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Authentication
ps: تصدیق

en: Copy
ps: کاپي

en: Plugins
ps: لګونونه

en: About
ps: په اړه
