Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Configure
ro: Configurează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Display Name
ro: Nume afișat

en: Clear
ro: Elimină

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Output format
ro: Formatul de ieșire

en: Copy
ro: Copiază

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: About
ro: Despre

en: Allowed roles
ro: Roluri permise
