Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Custom
tr: Özel

en: Role ID
tr: Rol ID

en: Plain Text
tr: Düz Metin

en: Display Name
tr: Görüntü Adı

en: Clear
tr: Temizle

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Copy
tr: Kopyala

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: Description:
tr: Açıklama:

en: About
tr: Hakkında

en: Allowed roles
tr: İzin verilen roller
