Model Context Protocol (1.2.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Authentication Settings
uk: Настроювання авторизації

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Custom
uk: Власний

en: Role ID
uk: ID ролі

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Secret key
uk: Секретний ключ

en: Clear
uk: Очистка

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Copy
uk: Копіювати

en: Plugins
uk: Плаґіни

en: Description:
uk: Опис:

en: Allowed Roles
uk: Дозволені ролі

en: About
uk: Про модуль

en: Automation
uk: Автоматизація

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Cursor
uk: Курсор

en: No description available.
uk: Немає опису.
