Model Context Protocol (1.2.1) - en to az translation catalogue (20 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Description
az: İzahat

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Edit
az: Dəyiş

en: Name
az: Ad

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Role ID
az: Rol İD-si

en: Display Name
az: Görünən Adı

en: Authentication
az: İdentifikasiyası

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Copy
az: Köçür

en: Plugins
az: Pluqinlər

en: About
az: Haqqında
