Model Context Protocol (1.2.2) - en to ka translation catalogue (15 entries)

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Description
ka: აღწერა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Name
ka: სახელი

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Role ID
ka: როლის ID

en: Plugins
ka: ჩანართები
