Model Context Protocol (1.2.2) - en to lt translation catalogue (24 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Custom
lt: Savitas

en: Role ID
lt: Rolės ID

en: Display Name
lt: Rodomas vardas

en: Secret key
lt: Slaptas raktas

en: Clear
lt: Išvalyti

en: Authentication
lt: Indentifikacija

en: Output format
lt: Išvedimo formatai

en: Copy
lt: Kopijuoti

en: Plugins
lt: Įskiepiai

en: Description:
lt: Aprašymas:

en: About
lt: Apie
