Model Context Protocol (1.2.2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Authentication Settings
nl: Authenticatie instellingen

en: Configure
nl: Instellen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: Title:
nl: Titel:

en: Display Name
nl: Naam weergeven

en: Secret key
nl: Geheime sleutel

en: Clear
nl: Wissen

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Allowed Roles
nl: Toegestane rollen

en: About
nl: Over

en: Allowed roles
nl: Toegelaten rollen

en: No description available.
nl: Geen omschrijving beschikbaar.
