Model Context Protocol (1.2.3) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Clear
cy: Clir

en: Output format
cy: Fformat allbwn
