Model Context Protocol (1.2.3) - en to eo translation catalogue (14 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Name
eo: Nomo

en: Configure
eo: Agordu

en: Output format
eo: Strukturo de eligo
