Model Context Protocol (1.2.3) - en to gl translation catalogue (23 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Name
gl: Nome

en: Configure
gl: Configurar

en: Role ID
gl: ID do rol

en: Title:
gl: Título:

en: Display Name
gl: Nome a amosar

en: Clear
gl: Limpar

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Copy
gl: Copiar

en: Plugins
gl: Complementos

en: Description:
gl: Descrición

en: About
gl: Información
