Model Context Protocol (1.2.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Authentication Settings
hi: ऑथेंटिकेशन सेटिंग्स

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Display Name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Plugins
hi: प्लगिन्स

en: About
hi: के बारे में
