Model Context Protocol (1.2.3) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Configure
oc: Configurar

en: Title:
oc: Títol :

en: Secret key
oc: Clau secreta

en: Clear
oc: Escafar

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Copy
oc: Copiar

en: Description:
oc: Descripcion :

en: About
oc: A prepaus
