Model Context Protocol (1.2.3) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Name
fi: Nimi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Display Name
fi: Näkymän nimi

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Copy
fi: Kopioi

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: About
fi: Tietoja

en: Allowed roles
fi: Sallitut roolit
