MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
