MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to az translation catalogue (16 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Value
az: Qiymət

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: - None -
az: - heç nə -

en: Name
az: Ad

en: ID
az: İD

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Basic
az: Əsas

en: Tools
az: Alətlər

en: Key
az: Açar

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Locked
az: Bağlanıb
