MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
