MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (18 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Plain text
bo: ཡིག་རྐྱང

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Locked
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་ཟིན
