MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: - None -
cy: - Dim -

en: Name
cy: Enw

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Tools
cy: Arfau

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Key
cy: Allwedd
