MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (13 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Operation
eo: Operacio

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
