MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Status
is: Støða

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: - None -
is: - Einki -

en: Name
is: Navn

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Operation
is: Gerð

en: Key
is: Lykil

en: Machine name
is: Maskinnavn
