MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Enable
fr: Activer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Basic
fr: Basique

en: Tools
fr: Outils

en: Operation
fr: Opération

en: Key
fr: Clef

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Machine name
fr: Nom système

en: Locked
fr: Verrouillé

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Variable Name
fr: Nom de la variable
