MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Basic
hu: Alap

en: Tools
hu: Eszközök

en: Operation
hu: Művelet

en: Key
hu: Kulcs

en: Token
hu: Vezérjel

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Locked
hu: Zárolt

en: Command
hu: Parancs

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Tool
hu: Eszköz
