MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Basic
id: Dasar

en: Tools
id: Alat

en: Operation
id: Operasi

en: Key
id: Kunci

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci
