MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Basic
it: Di base

en: Tools
it: Strumenti

en: Operation
it: Operazione

en: Key
it: Chiave

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Locked
it: Bloccato
