MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Basic
ja: 基本

en: Tools
ja: ツール

en: Operation
ja: 操作

en: Key
ja: キー

en: Token
ja: トークン

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Locked
ja: ロック

en: Command
ja: コマンド
