MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (15 entries)

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Basic
jv: Dasar

en: Operation
jv: Operasi

en: Key
jv: Kunci

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Locked
jv: Dikunci
