MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Command
kn: ಆದೇಶ

en: Key ID
kn: ಕೀಲಿ ಐಡಿ
