MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Operation
oc: Operacion

en: Key
oc: Clau

en: Token
oc: Geton (token)

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
