MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Basic
fa: پایه

en: Tools
fa: ابزارها

en: Key
fa: کلید

en: Token
fa: توکن

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Locked
fa: قفل شده
