MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (12 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Enable
ps: سالول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Name
ps: نوم

en: ID
ps: پېژند

en: Basic
ps: ساده

en: Tools
ps: توكي

en: Key
ps: کيلی
