MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Basic
pt: Básico

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Operation
pt: Operação

en: Key
pt: Chave

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Locked
pt: Bloqueado
