MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Basic
ro: Simplu

en: Tools
ro: Instrumente

en: Operation
ro: Operație

en: Key
ro: Cheie

en: Token
ro: Simbol

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat
